Підволочиський район, Тернопільська область

Голова громади

Дацко Віталій Геннадійович народився в с.Мислова Підволочиського р-ну 30-го вересня 1970 р.,  Школа, армія, інститут, вчитель, директор школи, селищний голова Підволочиська з 2010 р, двічі обирався депутатом районної ради, в лютому 2015 р - мобілізація в АТО, 29.03.2016 р. демобілізований. Прослужив 411 днів, сім'я: дружина-медсестра, син-студент.

Інтерв'ю газеті "Містечко", вересень 2015 р:

Юрій Мокрій- Ваша каденція на посаді голови селища - її можна умовно розділити на два етапи – мирний та воєнний. Ви чи не єдиний мер районного центру у області, що не хитрував з призовом у ЗСУ. Як воно нині? Не шкодуєте?

Віталій Дацко- Звісно ні. Не буду високопарно говорити, але у такий час не міг бути осторонь. Так само і з Майданом. Теж не ховався, та й у Підволочиську ми мали свій Майдан. Хто був – той знає. Ні за чим не шкодую.

Юрій Мокрій-А як з основною роботою?

Віталій Дацко- Війна завадила багато чого втілити задумане. Вона увірвалася у кожен дім, хоча не всякий це усвідомлює. Багато з задуманого втілити у життя не вдалося, але те, що зробили я та мої однодумці вказує, що і у цей важкий час 2015 році зроблено багато – проведено капітальний ремонт даху по вул.С.Бандери,7, встановлено лавки і сміттєві урни в парку та центрі селища, облаштовано бруківкою тротуар по вул.Лисенка та в сквері біля ощадбанку. Проведено роботи з ремонту доріг вулиць Української та П.Мстислава, та реконструкції вуличного освітлення по вул.М.Заньковецької .

Юрій Мокрій- Ми добре знаємо, що робота по капітальних роботах та благоустрою проводилась інтенсивно на протязі п’яти років?

Віталій Дацко-Так,звичайно за п’ять років каденції заасфальтовано більше 10 тисяч квадратних метрів доріг, встелено 5 тисяч квадратів бруківки, поремонтовано понад 500 квадратних метрів дахів у багатоповерхових будинках, освітлено більше 12 кілометрів(це понад 70 відсотків) вулиць у селищі, надано більше 200 тисяч гривень соціальної допомоги малозабезпеченим категоріям населення та на оздоровлення, на потреби для капремонтів та реконструкції дитячому садочку виділено понад 800 тисяч гривень, закуплено більш як на мільйон гривень спецтехніки на комунальне підприємство та придбання необхідних основних засобів, збільшено бюджет селища в чотири рази (!) - це все надає надію, що і в об’єднаній громаді ми зможемо якісно надавати послуги жителям нашої громади. У мене є великий досвід та практика, виготовлено проекти на капітальний ремонт ряду вулиць селища, реконструкція водопровідної системи селища, капремонт очисних, закупівля нової техніки. Нині я розумію свої завдання на новому рівні. Маю зазначити, що за новим законодавством наша громада значно розширюється, за європейською моделлю місцевого самоврядування, адже до Підволочиська об’єднуються навколишні села. Тому, розпочавши зміни та зробивши напрацювання в соціально-економічному розвитку селища, вважаю, що не маю права зупинитись на половині шляху та хочу продовжити реалізацію задуманого вже у новоствореній громаді, де значну увагу потрібно буде проявити селу.