Фінансове управління Підволочиської селищної ради інформує

РОЗЯСНЕННЯ

щодо пільг по земельному податку для фізичних осіб

Підволочиська селищна рада доводить до відома  жителів громади про те що, згідно із статтею 281 Податкового Кодексу України окремі категорії фізичних осіб мають пільги при сплаті земельного податку. Так,  від сплати земельного податку звільняються:

-  інваліди першої і другої групи;

-  фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

-  пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш   як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш  як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

-  для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

-  для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

-  для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Слід також наголосити, що якщо фізична особа, яка звільняється від сплати земельного податку, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Для надання пільги необхідно звернутись в Підволочиську ДПІ із копіями документів, що  підтверджують наявність пільги (пенсійне посвідчення; посвідчення про інвалідність; тощо).

ДО  УВАГИ  ПЛАТНИКІВ  ПОДАТКІВ  !

З 01 жовтня 2019 року змінюються реквізити рахунків для зарахування доходів до державного та  місцевих  бюджетів.

Фінансове управління Підволочиської селищної ради звертає увагу платників податків, що, відповідно до вимог постанови Правлінння Національного банку України від 28.12.2018 року №162" Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IВAN) в Україні", з 01.10.2019 року вступають в дію нові рахунки з обліку надходжень відповідно до стандарту IВAN.

З метою упередження виникнення у платників податків податкового боргу та недопущення втрат бюджетів платникам необхідно, починаючи з 01 жовтня 2019 року, у розрахункових документах  на сплату податків і зборів заповнювати реквізити нових бюджетних рахунків.

Перелік реквізитів нових рахунків щодо перерахування податків та зборів  для платників Підволочиської об’єднаної територіальної громади вказаний нижче. А саме:

-   до Державного бюджету -  DB_2019_IBAN;

- до місцевого бюджету – MB_2019_IBAN.

У разі виникнення питань звертатись у фінансове управління Підволочиської  селищної  ради  (телефон:  2-32-68).