A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Підволочиська громада
Тернопільська область, Підволочиський район

Фонд соціального страхування України інформує

 

 

Допомога по тимчасовій непрацездатності за час лікування виробничих травм і профзахворювань зросла на 18,9%

У випадку самостійного виправлення помилки фінансові санкції за порушення порядку використання страхових коштів до страхувальника не застосовуються

Фонд компенсував втрач ений за час хвороби заробіток для 1,35 млн українців

Під час круглого  столу представники Фонду звернули увагу на проблему призупинення лікування у санаторних закладах за кошти ФССУ

Фонд соціального страхування України відновив виплати

Майже 100 тисяч працюючих жінок знаходились у декретній відпустці у січні–серпні

Щомісячні страхові виплати потерпілим шахтарям зросли на 13,7% за підсумками серпня

У січні–серпні Ф онд направив 6 млрд грн на щомісячні виплати потерпілим на виробництві

Фонд прийняв на оп лату лікарняні на 1,8 млн грн для компенсації заробітку медикам, хворим на COVID-19

Виконавча дирекція ФССУ підтримала проекти законів по усуненню обмежень з фінансування виплат та соціальних послуг

Найбільша кількіст ь нещасних випадків захворювання медиків на COVID-19 зафіксована на Львівщині

Оновлено договір про подання електронних документів до ФССУ

10 тисяч застрахованих осіб пройшли оплачувану Фондом ізоляцію від COVID-19

Кількість померлих  працівників зменшилась на 3,4% за підсумками січня–липня

Фонд профінансував одноразові допомоги для двох сімей, чиї рідні помер ли від COVID-19

Видатки за лікарняни ми зросли на 101,8 млн гривень за підсумками липня

Відбулася зустріч з пр едс тавниками громадських організацій потерпілих на виробництві

Фонд гарантує оп лату лікарняних у випадку звільнення під час хвороби

Фонд надав одноразову  допомогу за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням родині померлого медика з Івано-Франківщини

Фонд профінансував одноразову допомогу родині медика з Івано-Франківщини

Фонд компенсував втрач ений заробіток за 15 млн днів лікування

 

Фонд продовжує нараховувати суми витрат на медико-соціальні послуги та здійснить виплати потерпілим після закінчення карантину або зняття обмежень

 

Фонд компенсував застрахованим особам втрачений заробіток за 38 тисяч днів ізоляції від COVID-19

 

Середній розмір лікар няних і декретних зріс на 19,1% і 15,8% відповідно

 

Фонд соціального страхування України профінансував державну страхову виплату у розмірі 1,5 млн грн сім’ям померлих від COVID-19 медиків

 

Майже 1,4 млн українців отрима ли від ФССУ матеріальне забезпечення у І півріччі

  

Лікарі-ФОП можуть видавати лікарняні тривалістю до 10 днів

 

Уряд затвердив зміни до бю джету ФССУ щодо виділення коштів на виплату допомог родинам померлих від COVID-19 медиків

 

Родини померлих від COVID-19 медиків отримали допомоги від Фонду соціального страхування Україн и

Особливості призначення та виплати допомог в разі смерті медика від COVID-19 обговорили на нараді

Соціальним страхуванням в Україні охоплено 12 млн осіб

Фонд затвердив форми з аяв на отримання одноразових виплат за кошти державного бюджету в разі інвалідності або смерті медика від COVID-19

Фонд профінансув ав підвищені щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві  у повному обсязі

Уряд затвердив виплат и медикам у разі інвалідності або смерті від COVID-19 через Фонд соціального страхування України

Правління схвалило зміни до річного бюджету Фонду

23,9% потерпілих на виробн ицтві є внутрішньо переміщеними особами

Роз’яснення щодо  коректного внесення даних листків непрацездатності до заяви-розрахунку

За підсумками трав ня Фонд недоотримав 423 млн грн частки єдиного внеску

Період відпустки без з береження зарплати є невідпрацьованим з поважних причин і не зменшує розмір допомог від Фонду

Звільнені від сплати єд иного внеску ФОП і частково безробітні мають право на виплати від Фонду

Фонд соціального страхування України опікується понад 12 мільйонами працюючих українців, кожен з яких у разі хвороби або травми на виробництві має право на виплати за лікарняними листками. В області - це понад 200 тисяч застрахованих осіб.

Застраховані особи відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, страхові виплати потерпілим на виробництві, близько тридцяти видів медичних та соціальних послуг і матеріального забезпечення.

Допомога по тимчасовій непрацездатності – це оплата за лікарняними листками, яка повністю або частково компенсує працюючим втрачений заробіток за час лікування.

Якщо є вірно заповнений листок з тимчасової непрацездатності – є підстава для виплат. Структури Фонду в області, із дотриманням вимог чинного законодавства у цій сфері, фінансують працівникам втрачений за час хвороби  чи нещасного випадку заробіток  відповідно до отримання Фондом частки ЄСВ.

 • Розмір виплат з тимчасової непрацездатності прямо залежить від тривалості страхового стажу та складає від 50% середнього доходу (якщо стаж до 3-х років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).
 • Аби отримати виплату, необхідно передати листок непрацездатності своєму роботодавцю – зробити це потрібно упродовж не більш ніж 12 місяців з дня відновлення працездатності.
 • На підставі лікарняного листка комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства приймає рішення щодо призначення допомоги. Відповідно до закону, таке рішення має бути прийнято упродовж 10 календарних днів з моменту подачі вами документів роботодавцю.
 • Згідно з рішенням комісії роботодавець розраховує суму допомоги, після чого оформлює та передає відповідну заяву-розрахунок на фінансування до Фонду соціального страхування України. Це має бути зроблено не пізніше 5 робочих днів після прийняття рішення комісією.
 • Саме від дати подачі до Фонду заяви-розрахунку залежить час виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнатись її можна на своєму підприємстві, або у відділенні  ФССУ.
 • Однак, в умовах карантину, через недоотримання частки ЄСВ від плану, строк фінансування складає більше 15 робочих днів. Усі вони здійснюються у повному обсязі.
 • Тривалість такої затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду – по мірі сплати ЄСВ роботодавцями, кошти одразу направляються Фондом на фінансування матеріального забезпечення і страхових виплат.
 • Після того, як Фондом буде профінансовано дату, у яку подано заяву-розрахунок, кошти надійдуть на рахунок роботодавця, який здійснює  виплату допомоги від Фонду своїм працівникам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

 

Перелік причин тимчасової непрацездатності, за якими Фонд соціального страхування України здійснює фінансування допомог, доповнено ізоляцією від COVID-19.

 • З 15 травня 2020 року набули чинності зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, якими регламентовано видачу лікарняних листків застрахованим особам на період перебування в обсервації, на самоізоляції під медичним наглядом. За відповідними лікарняними листками Фонд здійснює компенсацію 50% втраченого заробітку незалежно від тривалості страхового стажу, починаючи з шостого дня непрацездатності (перші 5 днів фінансує роботодавець).
 • Парламентом затверджено надання медичним працівникам допомог через ізоляцію від COVID-19 в розмірі 100% середнього доходу, про набуття чинності відповідних змін буде повідомлено додатково
 • Право на таку допомогу від ФССУ мають застраховані особи за період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.
 • Видача лікарняних листків, які є виключною підставою для нарахування зазначених виплат від Фонду, на сьогодні унормована. Для фінансування допомоги, на підставі отриманого від працівника лікарняного листка із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11» роботодавець оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19.
 • Одноразові виплати в разі нещасного випадку на виробництві або встановлення профзахворювання для постраждалих і членів їх родин призначаються Фондом відповідно до діючих нормативно-правових актів, але будуть виплачені в 30-денний строк з дня закінчення карантину.

 

Професійними називаються хвороби, виникнення яких пов'язане з певною трудовою діяльністю і впливом на організм конкретних несприятливих умов праці, так званих «шкідливих виробничих чинників». До професійних хвороб належать насамперед ті, що виникають внаслідок безпосередньої дії на людей виробничих шкідливих факторів, а також ті, що за певних виробничих умов розвиваються значно частіше, ніж звичайно.

Зараження  працівників під час виконання професійних обов’язків вірусом SARS-CoV-2 з подальшим розвитком та клінічними проявами COVID-19 - це гостре професійне захворювання, яке потребує розслідування. Регламентується  нормативно-правовими актами, в тому числі і висновками ЛКК про причинно-наслідковий зв’язок через безпосереднє надання медичної допомоги хворим на інфекційні хвороби, роботи з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, іншими пунктами Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві від 17 квітня 2019 р. № 337.  

 

Фонд соціального страхування працює для соціальних потреб людей: опікується понад 12 мільйонами працюючих українців, кожен з яких у разі хвороби або травми на виробництві має право на виплати за лікарняними листками. В області - це понад 200 тисяч застрахованих осіб.

 

 

До уваги страхувальників та застрахованих осіб!

У зв’язку з оголошенням на усій території України карантину, надання консультацій, прийом громадян структурами виконавчої дирекції Фонду проводиться дистанційно.

Працівники Фонду цінують здоров'я та життя людей, разом з тим, не залишаючи без фахової підтримки. В управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області на період карантину  буде відбуватись

телефоном або за допомогою засобів

електронного зв’язку.

Детальні консультації щодо особливостей оплати Фондом лікарняних на період карантину можна отримати в Тернопільській області за телефоном управління ВД ФССУ: (0352) 52-72-21, (0352) 52-79-44

Електронна адреса управління: te@fssu.gov.ua

Телефон Підволочиського відділення(03543) 2-17-35, електронна адреса fsstvp_pid@ukr.net

Функціонують офіційні сторінки в соціальних мережах, де ви можете почерпнути актуальну  інформацію щодо питань соціального страхування:

Це сторінка управління ВД ФССУ в Тернопільській області на facebook:https://www.facebook.com/%D0%A3%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%92%D0%94-%D0%A4%D0%A1%D0%A1%D0%A3-%D0%B2-%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96%D0%B9-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%96-687495594779730/

  Поштова адреса: Управління ВД ФССУ в Тернопільській області, м.Тернопіль, вул. Микулинецька, 3А, 46006.

 

Дякуємо за розуміння! Бережіть себе!

 

ФССУ надали 2 278,8 млн грн фінансової допомоги з фонду боротьби з COVID‑19

Фонд компенсує медичн им працівникам 100% втраченого заробітку через ізоляцію від COVID-19

Відбулась нарада щод о законодавчих змін у виплатах Фонду на період дії карантину

Голова правління Фонду та  й ого заступники представили в.о. директора виконавчої дирекції Фонду

У квітні Фонд прийняв  до оплати 1,3 млн днів декретних

Видатки за лікарнян ими зросли на 42 млн гривень за підсумками квітня

Фонд компенсує 50% втраченого заробітку за лікарняними через ізоляцію від COVID-19

Фонд щоденно фінансу є надання матеріального забезпечення

У І кварталі зафіксов ано 519 випадків профзахворювань

Реабілітаційним лікуванням за кош ти Фонду забезпечено на 11% більше осіб

Реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду забезпечено на 11% б ільше осіб

Роз'яснення щодо строків виплат допомог від Фо нду

Кількість страхови х неща сних випадків зменшилась на 25,2% за підсумками кварталу

Уряд збільшив щоміся чні страхові виплати потерпілим на виробництві на 11%

Фонд запустив багатока нальну Лінію соціальної довіри

Фонд профінансував 1,3 мл н д нів декретних за лютий

Середній розмір виплат  за лікарняними зріс на 19,1%

Щомісячні страхові виплати за лютий профінансовано для 205,2 тис. потерпілих

Оформлення договорів на п роходження реабілітації і санаторно-курортного лікування призупинено з 19 березня

Олена Дума: Фонд компенсує працюючим українцям 50% втраченого заробітку за час самоізоляції під меднаглядом і перебування в лікарнях

Фонд компенсує українц ям втрачений заробіток за час лікування гострих респіраторних хвороб

Урядом прийнято рішення про запо бігання поширенню коронавірусу

Кількість нещасних ви п адків у січні-лютому зменшилась на 30%

При скороченні декретно ї відпустки розмір допомоги по вагітності та пологах перераховується

Уряд прийняв постанову що до запровадження Електронного реєстру лікарняних

За січень Фонд випл атив 368,5 млн грн допомог по вагітності та пологах

Фонд профінансував лікарняні за понад 2,6 млн днів у січні на суму 816 млн гривень

Фонд направив 65,7 мл н грн на фінансування лікарняних по догляду за хворими дітьми

Фонд направив 11,3 млн грн на забезпечення медичним і постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням потерпілих

У разі втрати здоров'я на роботі працівники мають право на медико-соціальні послуги за кошти Фонду

 

Олена Ду ма: забезпечуємо реалізацію конституційних прав усіх працюючих

 

На лікарняні та декр етні направлено 1,286 млрд грн

Олена Дума: наведення ладу у фінансуванні лікарняних є першочерговим завданням Фонду

Кабмін затвердив бюдже т Фонду з видатками в 29 млрд грн

Переглянути ставлення до свого здоров’я 

У 2019 році встановлено 2 410 професійних захворювань

4 394 працівники постраждали на виробництві у минулому році

У 2019 році кількість застрахованих сягла 12,5 млн осіб

У 2019 році Фонд виплатив 8,2 млрд гривень щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві

Фонд виплатив 4,5 млрд грн декретних у 2019 році 

32,5 тис. осіб уклали договори для проходження реабілітації після важких захворювань і травм за кошти Фонду

Уряд збільшив видатки Фонду на матзабезпечення на 1 млрд грн за рахунок перевиконання плану по доходам

Терміни виплат роботодавцями лікарняних і декретних рекомендовано пришвидшити

Фонд забезпечує соціальний захист людей з інвалідністю внаслідок виробничих травм 

Фонд виплатив 1,8 млрд грн переселенцям, потерпілим на виробництві

Уряд затвердив зміни до бюджету Фонду на 2019 рік

На роботі травмувались на 7,9% менше працівників, захворіли через виробничі фактори – на 26,5% більше

Неякісні медогляди стали причиною зростання рівня профзахворювань

3 тис. осіб отримали одноразову допомогу в разі стійкої непрацездатності, 235 сім’ям призначено допомогу в разі смерті потерпілого

Фонд профінансував 2,3 млн днів догляду за хворими дітьми

Фонд профінансував лікування, медреабілітацію та лікарські засоби для понад 24 тис. осіб

Фонд забезпечив надання близько 68 тис. медико-соціальних послуг упродовж трьох кварталів

Майже 8 тис. осіб з інвалідністю отримали санаторно-курортне лікування за кошти Фонду

Розмір допомоги з тимчасової непрацездатності зріс на 27,2%

Видатки на допомоги по вагітності та пологах зросли на 345 млн грн

Упродовж трьох кварталів Фонд профінансував 6,2 млрд грн щомісячних страхових виплат

Фонд прийняв на фінансування заяви-розрахунки на суму 10,6 млрд грн

61% отримувачів щомісячних страхових виплат від Фонду досягли пенсійного віку

У Фонді за участю Держпраці пройшла нарада зі спірних питань при розслідуванні профзахворювань

Кількість нещасних випадків на виробництві знизилась на 8,5%, смертельні випадки почастішали на 4,6%

Впровадження попереднього контролю упередило нецільове фінансування на 7,2 млн грн

У Фонді обговорили результати роботи проведення перевірок і забезпечення надходжень страхових коштів у І півріччі

На забезпечення ліками потерпілих на виробництві Фонд направив 61,7 млн гривень

Фонд забезпечив медичним і постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням 5,7 тисяч потерпілих на виробництві

Понад 93 тис. жінок отримали допомогу по вагітності та пологах від Фонду у січні–липні

Допомогу по догляду за хворою дитиною отримали 190 тис. осіб

Фонд направив 5,5 млрд грн на фінансування щомісячних допомог потерпілим на виробництві

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь