Соціально незахищеним категоріям громадян безкоштовно надаються послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, а також якщо вони є свідками чи потерпілими у кримінальних впровадженях.

Діяльність місцевого центру поширюється на територію Бережанського, Зборівського, Козівського, Підволочиського, Підгаєцького, Теребовлянського, Тернопільського районів та міста Тернопіль Тернопільської області.

Категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу визначено ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». До таких відносяться:

• малозабезпечені особи;
  • інваліди;
  • учасники бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих);
  • діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї;
  • особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи;
  • особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;
  • особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.

Протягом першого півріччя 2015 року за отриманням безоплатної правової допомоги звернулось 282 осіб, з яких 172 особи отримали роз’яснення чи консультації надані працівниками центру, 11 осіб перенаправлено до інших організацій, а 75 особам призначено адвокатів.

Тернопільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м.Тернопіль, вул.Шпитальна,7

Контактний телефон (0352) 52-15-20, 52-15-26.

Єдиний номер безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103