З нагоди 206-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка відбувся марафон віршів, що транслювалися в центрі Підволочиська на екрані. У своїх поезіях Великий Кобзар оспівував первинні людські цінності: любов і вірність, материнську долю, дружбу, відданість рідній землі і народові – те, без чого не можна уявити людського життя.
  Це незвичайний спосіб — за допомогою найсучасніших інформаційних технологій віддати шану нашому улюбленому поету. Його постать настільки велична, масштабна та безмежна, що надихає своєю щирістю та відкритістю не одне покоління людей. У відеомарафоні взяли участь більше 70-ти учасників, зокрема селищний голова Віталій Дацко декламував поезію "Гомоніла Україна".
  Відкрив марафон  Богдан Береза (вступне слово). Вірші читали: Ірина Тимошик, Надія Заблоцька (бандура) "Тече вода в синє море",  Христина Паньків "До Основ'яненка", Ганна Занько "Стоїть в селі Суботові", Діана Березій "Минають дні, минають ночі", Оксана Войнаровська "Марія", Ольга Кульбаба "Розрита могила",  Віра Лозинська "Я ридаю, як згадаю",  Мар'яна Рудак "Плач Ярославни",  Петро Мартинюк "Кавказ",  Ірина Швець "І смеркає, і світає", Жанна Юзва "На Великдень на соломі", Анастасія Юзьвак, Кароліна Кирилів "Русалочка", Анастасія Федик "Я не нездужаю, нівроку", Анастасія Ковальчук "Лілея",  Оксана Коцій "Ой чого ти почорніло, зеленеє поле", Зразковий дитячий театр "Дивайлик" - уривки з букваря для дітей Т. Шевченка, Софія Голик "Зоре моя вечірняя", Леся Бохонько "Лілея", Богдан Ставінський "Розрита могила", Наталія Франчук "Маленькій Маріанні",  Ярослав Збараський "Мені однаково", "Заповіт",  Оксана Гриців "Гайдамаки", Наталія Царик "Сестрі", Інга Бабій "В казематі", "Не завидуй", "Не женися", Юліана Байда "Розрита могила", Соломія Гавришко "Думка", Мар'яна Кузьмін "Доборолась Україна", Ірина Скуратко, Орися Сидор, Світлана Стрийвус-Бернадин, Тетяна Мотилевська, Тетяна Йосик, Галина Симан "Заповіт", Людмила Жолубак "Не гріє сонце на чужині", Світлана Грицух "То так і я тепер пишу", Наталія Зубко "Якби ви вчились...", "Марія", Олесь Зубко "Ну що б, здавалося, слова",  Володимир Дорофіїв "Іван Підкова", Богдан Гац "Вітер з гаєм розмовляє", Віка Війтович "Думка",  Оксана Кекіш, Христина Мельник, Тетяна Підгірна "Гайдамаки", Софія Голик "Причинна", "Рости, рости, моя пташко",  Володимир Клапків "Ісая. Глава 35 (Подражаніє)",  Олександра Колосовська "За сонцем хмаронька пливе", Оксана Лавренюк "Тополя",  Оксана Царик "Відьма",  Мирослава Пліс "Ой чого ти почорніло, зеленеє поле",  Вікторія Войтович, Катерина Горин, Соломія Коломієць "Причинна", Ірина Шерстій "Не гріє сонце на чужині",  Людмила (Литвинів) Жолубак "Тарасова ніч",  Мар'яна Кравчук "Заповіт", Ірина Воловська "Стоїть в селі Суботові", Софія Решітник "О люди, люди небораки", Артем Ковальчук "Сонце заходить, гори чорніють", Максим Шерстій "Мені однаково",  Оксана Кучера, Оля Дроздовська "Сон", Володимир Витрикуш "Гамалія".

„Зможемо! “

І ми це зробили! Так у громаді прийнято, що весна завжди починається з Шевченка! Це наше спільне досягнення, яке вкотре довело, що ми можемо пишатися нашими креативними, згуртованими і дружними людьми. Ми належно, на високому рівні вшанували нашого Кобзаря. У контексті подій сьогодення його творчість особливо актуальна, адже далекоглядність і пророчі слова Шевченка просто вражають», — зауважив селищний голова Віталій Дацко.