28 січня 2021 року завідувач сектору у справах дітей відділу у справах сім’ї, молоді, спорту та соціального захисту населення Підволочиської селищної ради Уляна Карпець на засіданні клубу для жінок «Надзбручанка» Підволочиської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості виступила на тему «Сімейні форми виховання – як альтернатива безробіття».

Учасники заходу були ознайомлені з поняттям «усиновлення», «опіка, піклування», «патронатна сім'я», «прийомна сім'я», «дитячий будинок сімейного типу». Розповіла хто може здійснювати догляд, виховання та реабілітацію новонароджених дітей, яких залишили в пологовому будинку, підкинутих, безпритульних, дітей з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров'ю, які зазнали насильства та жорстокого поводження, батьки яких померли, в період, коли батьки дітей перебувають у складних життєвих обставинах. Звичайно, за свою роботу вихователі (тимчасові батьки) отримують заробітну плату за здійснення піклування, опіки, патронату над дітьми, що є альтернативною формою зайнятості, а також соціальну допомогу на утримання цих дітей. Але основною метою таких вихователів повинно бути в першу чергу не матеріальне збагачення, а бажання зробити добру справу. Вихователь є водночас опікуном, другом та порадником. Він зобов’язаний забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням та створити їй умови для навчання, фізичного та духовного розвитку, а також захищати її права та інтереси.