Як позбавити батьківських прав батька, який не бере участі у вихованні та утриманні дитини?

Дата: 25.03.2021 09:59

Позбавлення батьківських прав  – одна з найскладніших категорій справ як з процедурної, так і з емоційної точки зору . Але для багатьох родин це – єдиний доцільний варіант виходу з певної ситуації.

Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на несумлінних батьків . Вона може застосовуватися у наступних випадках:

• батьки не забрали дитину з пологового будинку або лікарні протягом шести місяців і не цікавляться її долею;
  • ухилення від виконання батьківських обов'язків, повне ігнорування потреб дитини, систематична несплата аліментів;
  • жорстоке поводження з дитиною, її експлуатація (наприклад, залучення її до жебракування або важкої праці);
  • хронічний алкоголізм або наркоманія.

Для того, щоб позбавити одного з батьків батьківських прав, другому необхідно звернутися до суду і зібрати докази. Ними можуть бути різні довідки, характеристики тощо.

Після цього потрібно  скласти позовну заяву. У ній треба вказати те, що позбавлення батьківських прав відповідає інтересам дитини. Також ви повинні вказати і третю особу –  орган опіки та піклування, який на вимогу суду надасть висновок про доцільність позбавлення батьківських прав одного з батьків дитини.

Після того, як рішення суду  набере законні сили, – будуть внесені зміни до свідоцтва про народження дитини.