A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Підволочиська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Чи можуть позбавити дитину аліментів?

Дата: 28.09.2021 08:54
Кількість переглядів: 305

 

Останнім часом все частіше громадяни звертаються за консультаціями з питанням щодо отримання або позбавлення права на отримання аліментів. Які існують підстави позбавлення дитини аліментів розповідають фахівці безоплатної правової допомоги.

Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. В деяких випадках Сімейний кодекс України визначає, коли батьків звільняють від обов’язку утримувати дитину.

Так, батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби.

Батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину тільки за рішенням суду. Якщо дитина перестала отримувати дохід або її дохід зменшився, заінтересована особа має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.

Крім того, існує поняття припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно.

Той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно, наприклад, житловий будинок, квартиру, земельну ділянку. Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

Важливо! Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.

Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно. А у випадку укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов’язується самостійно утримувати її. І така обставина не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов’язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

В усіх інших випадках батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Окрім того, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини. Проте в деяких випадках, навіть, коли дитина досягла повноліття, сімейним законодавством встановлюється зобов’язання для батьків з утримання повнолітньої дитини.

Батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.

Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Наголошуємо, що за будь-яких обставин одного з батьків не можуть позбавити обов’язку сплачувати аліменти на утримання дитини, якщо підстави не відповідають вищенаведеним.

 

Безоплатну правову допомогу Ви можете одержати за адресами:

•        Тернопільський місцевий центр з надання БВПД

вул. Шпитальна, 7, м. Тернопіль, контактні телефони: (0352) 52-15-20, +380(68) 355-13-63

•        Бережанське бюро правової допомоги

вул. Банкова, 6, м. Бережани, контактний телефон: (03548) 2-39-99

•        Козівське бюро правової допомоги

вул. Дорошенка, 3, смт. Козова, контактний телефон: (03547) 2-22-24

•        Підволочиське бюро правової допомоги

вул. Д. Галицького, 80, смт Підволочиськ, контактний телефон: (03543) 2-10-19

•        Підгаєцьке бюро правової допомоги

вул. Шевченка 2а, м. Підгайці, контактний телефон: (03542) 2-14-62

•        Теребовлянське бюро правової допомоги

вул. Князя Василька 104-а, м. Теребовля, контактний телефон: (03551) 2-10-02

Відвідування центру та бюро — тільки у захисних масках!

 

Також отримати правову допомогу можна:

•        зателефонувавши до контакт-центру системи БПД 0 800 213 103.

•        у мобільному застосунку «Безоплатна правова допомога https://bit.ly/3hwwgqR

•        через телеграм-бот системи БПД https://t.me/LegalAidUkraineBot


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь