Нові правила пасажирських перевезень на час карантину

Дата: 10.11.2021 09:32

Нині жвавого обговорення серед громадян набуває тематика пасажирських перевезень. Із 21 жовтня 2021 року через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні оновлюються правила міжрегіональних перевезень, які регламентуються Постановою КМУ № 1096. Зокрема, пасажирам під час поїздок у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки потрібно пред’являти COVID-сертифікати або негативний тест на коронавірус. Якщо ж ви запланували поїхати в іншу область по справах чи просто в гості до рідних чи друзів, звичайного документу підтвердження особи та квитка недостатньо.

Про правила пасажирських перевезень на час карантину розповідають фахівці з безоплатної правової допомоги:

зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

• документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Повноваження щодо перевірки так званих правил покладено на Національну поліцію України.

До слова, правила пасажирських перевезень на час карантину не будуть поширюватись на неповнолітніх.