Відповідно до Закону України від 29 червня 2021 року №1584-IX «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ та постанови Кабінету Міністрів України від  23 листопада 2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 року № 1307 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 і від 26 вересня 2012 року № 886»  — з 01 січня 2022 року за документами, що містяться в матеріалах пенсійних справ проведено перерахунок пенсій:

- особам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, стосовно яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою;

- особам, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа.

Зміни, які внесені до законодавства, стосуються порядку обчислення заробітної плати для визначення розміру пенсійної виплати. За бажанням осіб усім ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, стосовно яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою — розмір пенсії може визначатися, виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати на 01 січня відповідного року.

Зазначимо, що до 01 січня 2022 року таке право надавалося зазначеній категорії осіб з числа військовослужбовців та осіб, призваних на військові збори. Такий порядок визначення заробітної плати поширюється також на пенсії у зв’язку з втратою годувальника за померлих осіб із вищезазначеної категорії.

Довідка. В Тернопільській області перерахунки пенсій на виконання даної постанови проведено 200 особам. Середній розмір підвищення становить 2719, 42 гривень.

Пенсійні виплати перераховано в автоматичному режимі, тож визначеним законодавством категоріям осіб — одержувачам пенсії звертатися до органів Пенсійного фонду України не потрібно.

Перераховані пенсії виплачуються пенсіонерам у визначену дату, починаючи з 04 січня 2022 року.

Головне управління
Пенсійного фонду України