День незалежності України - важливий день для кожного українця, для тих, хто вважає себе патріотом України, стоїть на захисті українських кордонів, вболіває за Батьківщину та примножує її здобутки відданою працею.

25-у річницю своєї незалежності Україна змушена відвойовувати, зі зброєю в руках боронячи від агресора власні території, відстоюючи право українців жити на своїй, Богом даній землі. Нам судилося стати учасниками творення новітньої української держави, втілювати у реальність одвічну мрію нашого народу. Це - велика честь і велика відповідальність перед власним сумлінням і прийдешніми поколіннями. Саме від кожного з нас залежить, якою бути нашій державі, як житимуть наші діти, онуки й правнуки.

Разом з усією Україною цю знаменну дату 25-річницю Незалежності України  гідно відсвяткувала Підволочиська громада.

Розпочалося святкування зі спортивних змагань о 10:30 а саме:

• Змагання з шахів та шашок серед дітей.3 місце – Зінько Владислав, друге місце – Станкевич Михайло, Дубіневич Адріана, за перше місце – гостя з Канади Ткач Даринка, Бомок Денис, Баньківський Михайло, Якушенко Ілона.
  • Змагання з вуличного баскетболу серед юнаків 1998 року народження і молодших: 4 та 6 місця поділили – дві команди з Волочиська та одна з Кам’янок, 3 місце Підволочиськ (Маховський Іван, Бомок Ігор, Фармагей Роман, Камінський Максим ), 2 місце – Кам’янки (Стащенко Андрій, Гевко Зорян, Худик Мар’ян, представник команди Слободян Віталій), перше місце Підволочиськ (Гумен Дмитро, Варениця Сергій, Осінчук Роман, Бугай Андрій).
  • Змагання з міні-футболу серед ветеранів фізичної культури і спорту: 5 місце – Скалат, 4 місце – Новосільщина, 3 місце – Богданівка, 2 місце – Підволочиськ, 1 місце – Полупанівка.
  • Змагання з тенісу: 3 місце – Кирик Арсен, 2 місце - Рудак Сергій, 1 місце – Дрейко Сергій.
  • Змагання з волейболу серед чоловічих команд: 4 місце – Колодіївка, 3 місце – Качанівка, 2 місце – Підволочиськ, 1 місце – Скалат.
  • Змагання з волейболу серед жіночих команд: 4 місце – Качанівка, 3 місце – Оріховець, 2 місце – Підволочиськ, 1 місце– Скалат.
  • Змагання з пляжного волейболу серед чоловічих команд: 4 місце – Токи - Голотки (Кравчук Назар, Клебанюк Юрій), 3 місце – Турівка (Балабан Андрій, Стефанюк Роман), 2 місце– Підволочиськ (Гіс Сергій, Комарніцький Степан), 1 місце – Підволочиськ (Гнат Устим, Білошицький Андрій).
  • Змагання з пляжного волейболу серед жіночих команд: 4 місце – Підволочиськ (Береза Уляна, Махобей Софія), 3 місце– Оріховець (Королюк Юля, Липка Марія), 2 місце – Качанівка (Котляр Юля, Копчак Оля), 1 місце – Підволочиськ (Плюта Інна, Філь Віка).
  • Змагання з перетягування канату: 3 місце – Клебанівка, 2 місце – Оріховець, 1 місце – Кам’янки.
  • Змагання з стрільби з пневматичної гвинтівка серед старост сіл Підволочиської громади: 3 місце – Ткачук Євгенія (Дорофіївка), 2 місце – Угрин Михайло (Супранівка), 1 місце – Романюк Олег (Рожиськ).

Переможці та призери усіх змагань були нагородженні кубками, медалями та грамотами відповідних ступенів Підволочиської селищної ради.

Продовжилося святкування Дня Незалежності молебенем за Україну біля пам’ятника Ангелу Хоронителю (Незалежності) о 16:00. Біля пам’ятника зібралися представники духовенства, церковний хор, представники влади та жителі громади де щиросердечно привітали усіх із святом – 25-річницею Незалежності України. Було вшановано Героїв Небесної Сотні та воїнів – землякі,  які загинули в АТО хвилиною мовчання і покладанням квітів від учасників урочистого зібрання до пам’ятника Незалежності і до пам’ятного місця Героям Небесної.

Надалі урочистості відбувались на стадіоні «Колос», який був святково прибраний, були розміщені палатки від сіл громади із українськими стравами, ласощами; містечко майстрів із виробами народних майстрів та умільців громади. Була створена та святково прибрана українськими рушниками, шарами сцена для учасників художньої самодіяльності, на якій відбулось урочисте відкриття з нагоди 25-ої річниці Незалежності України. До привітального слова були запрошені голова селищної громади В.Дацко та голова районної ради І.Монартович, трударі району вручили їм хліб з нового врожаю.

Святкове дійство продовжилось концертною програмою за участі аматорів художньої самодіяльності, та виступом гурту «Тріода», завершилася програма вогняним-шоу після якого учасники святкування пішли на дискотеку, яка відбувалася на площі селища.

Свято проходило у веселій невимушеній атмосфері.